top of page
Search
  • Writer's pictureOzan Fırat

KOLTUK TEMİZLEME

Antalya halı yıkama sektöründe çeyrek asırlık ' koltuk yıkama ' tecrübemiz ile eviniz de

' koltuk temizliği 'nasıl yapılması gerektiği hakkında bir makale oluşturduk. Keyifli okumalar.

Bahar temizliği ya da bayram temizliği yapanların atlamayacağı koltuk temizliği için birkaç öneri ile geldik.

Temizliğe başlamadan önce koltuğunuzun üzerindeki kir ve tozu temizlemek için koltuklarınızı süpürmeniz gerekmektedir. Koltuklarınızı iyice süpürdükten sonra temizleme adımına geçebilirsiniz. Bu adımda dikkat etmeniz gereken nokta koltuklarınızın kumaş türüdür. Koltuklarınızın kumaş türünü belirten uluslararası kumaş temizleme kodları mevcuttur. Bu kodlar ve anlamları aşağıdaki gibidir.

W: Su bazlı temizleme maddesi kullanılmalı.

S: Yumuşak temizleme maddesi kullanılmalı. (susuz kullanım önerilmektedir)

WS: Su bazlı temizleme maddesi veya yumuşak temizleme maddesi kullanılabilir.

X: Elektrik süpürgesi ve fırça ile temizlemeye uygundur.

Temizleme adımında her kumaş türü için geçerli olabilecek birkaç temizleme yöntemini de sizler için aşağıda derledik.

1.Arapsabunu İle Temizleme

Yarım kova suyun içine bir miktar arapsabunu koyun ve homojen bir görüntü elde edene kadar eliniz ile suyu karıştırın. Sabun ve suyun karıştığından emin olduktan sonra bir bez alın ve suyun içine batırın. Bezi hafif sıktıktan sonra nazik bir şekilde koltuklarınızı temizleyebilirsiniz.

2.Beyaz Sabun İle Temizleme

Yine yarım kova suyun içine beyaz sabununuzu koyun. Suyun köpürmesi için sabunu kovanın içinde ovalayın. Su köpürdükten sonra bir lifi kovadaki suyun içine batırın ve lif ile koltuklarınızı narince temizleyin.

3.Karbonat İle Temizleme

Karbonat ile koltuk temizliği olayını daha önce çok duymadığınızı düşünüyorum. Koltuklarınız çok narin değil ise ve katı ürünler ile temizlenebiliyor ise bu yöntemden yararlanabilirsiniz. Bir miktar karbonatı koltuklarınızın üzerine serpin ve bekletin daha sonra kirlerin yüzeye çıktığını göreceksiniz. Kirler yüzeye çıktıktan sonra koltuklarınızı süpürge yardımı ile süpürüp kirlerden kurtulabilirsiniz.

Koltukları temizlemek ve bazı lekeleri çıkarmak oldukça zahmetli bir iştir. Özellikle çalışan bir bireyseniz koltuklarınızı temizlemeye vakit ayıramayabilirsiniz. Bu nedene profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz. Fırat halı yıkama profesyonel yardım için sizlerin yanında olacaktır. Koltuklarınızı kumaş türüne göre narince temizleyip size kısa sürede istediğiniz gibi teslim edecektir. Fırat halı yıkama ile koltuk yıkama hizmeti almak isterseniz web sitemiz aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.


Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle.


FIRAT HALI YIKAMA

0 551 405 59 89

0 242 334 11 46

1 view0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page