top of page
Search
  • Writer's pictureOzan Fırat

LEKE ÇIKARTMA YÖNTEMLERİ

Herkesin korkulu rüyası çıkmayan lekelerden kurtulmaya ne dersiniz. Antalya halı yıkama sektöründe çeyrek asırdır hizmet verene Fırat halı yıkama olarak size evde uygulayabileceğiniz basit leke çıkartma yöntemlerinden bahsedeceğiz.


Çikolata Lekesi

Çok sevdiğiniz çikolatanızı yerken üzerinize mi damlattınız sakın üzülmeyin çok basit bir yöntem ile çikolata lekesiniz çıkartabilirsiniz. Bir kapta azıcık su ve alkolü karıştırın ve lekeyi bu su ile silin. Daha sonra temiz su ile bu lekeyi durulayın.

Nar ve Nar Ekşisi Lekesi

Kıyafetlerinize ve koltuklarınıza bulaşan nar lekelerinden kurtulmanın basit bir yöntemi var. Nar suyu veya ekşisi damlayan yere kolonya ya da limon suyu damlatıp bir müddet bekleyin. Daha sonra temiz su ile lekenin üstünü nazikçe ovalayın lekeler kaybolmuş olacaktır.

Kan Lekesi

Hiç fark etmeden kıyafetinize ya da çarşaflarınıza kan lekesi mi bulaştı dert etmeyin çözümü çok basit. Bir miktar su ile nişastayı karıştırıp lekenin üzerine dökün ve bir müddet bekletin. Daha sonra bir fırça ya da bez ile nişastayı ovalayıp çıkartın. Eğer kıyafetiniz beyaz ise oksijenli su ile de bu işlemi yapabilirisiniz. Ama unutmayın bu işlemleri yaparken asla sıcak su kullanmayın. Soğuk su ile işlemlerinizi gerçekleştirin.

Mürekkep Lekesi

Bir sürü kıyafetin çöp olmasına neden olan baş belası leke .Ama merak etmeyin yine kolay bir yöntem ile kıyafetlerinizde mürekkepten eser kalmayacak. Sirkeyi bir beze damlatıp lekenin üstüne bastıra bastıra lekeyi temizlemeye başlayın ve bir müddet sirkeli şekilde kıyafeti bekletin. Bu işlemi birkaç kez uyguladıktan sonra lekenin yok olduğunu göreceksiniz.

Yağ Lekesi

Çok güzel bir akşam yemeği yerken ya da hazırlarken bir anda üzerinize yemek döküldüğü düşünün cidden korkunç bir hayal değil mi? Ama korkmanıza gerek yok o yemekten ve ardında bırakacağı yağ lekesinden kurutulmak çok basit. İlk önce yemeği güzelce bir temizleyin ardından yağ lekesinin üzerine az miktarda tuz dökün. Kıyafetinizi yıkadıktan sonra lekeden tamamen kurtulmuş olacaksınız.

Makyaj Lekesi

Tam dışarı çıkmaya hazırlanırken kıyafetinize makyaj bulaşması ile paniğe kapılabilirsiniz. Fakat bu lekeden de kurtulmanın basit bir yöntemi var. Makyaj lekesi olan yere az miktarda tıraş köpüğü sıkın ve nazikçe temizleyin. Lekeden eser kalmayacak.


FIRAT HALI YIKAMA

0 242 334 11 46

0 551 405 59 89

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page